אבחון תעסוקתי טוב מתחיל הפוך

בעולם התעסוקה החדש, צריך לשאול את השאלות הפוך. אם כבר עולם חדש, אז הכל חדש. אתם יכולים להגיד עד מחר שאתם "אנשי העולם החדש", אבל אם אתם עדיין שואלים את עצמכם את השאלה :"מה כדאי לי ללמוד?" "איפה כדאי לי לעבוד", "ממה אני אתפרנס?", כנראה שאתם לא תמצאו את מה שאתם מחפשים. למה? כי אתם לא שואלים את השאלות מהסוף.

מה זה להתחיל מהסוף ואיך זה קשור לחיפוש עבודה בעולם החדש?

תדמיינו שיש לכם מסך ענק של סדרות נטפליקס.

סדרות בתחומים מקצועיים מגוונים: מדע, טכנולוגיה, חינוך, אומנות, משפט, רפואה, עיצוב וכו'.

אתם מדפדפים בו.

נעצרים בתחום מקצועי מסויים. סתם ככה. כי  מסקרן ומעניין. "בלי התחייבות ". למשל, בחרתם לדפדף בסדרה שקשורה לתחום המשפטי. אתם בעצם צופים בכיף בסדרה  SUITS. מפה אנחנו מתחילים, מהסוף.

אבל לפני זה, אני אספר לכם סיפור קצר,

שני צעירים פנו אלי בשבוע שעבר מתוסכלים ומתלבטים לגבי המשך הדרך. "הגעתם בזמן הנכון", הרגעתי אותם. בטוחה שביחד נצליח לאתר במדוייק את קצה החוט, לצרף אליו רעיונות ובעיקר רצונות שלכם – וכל אלו יתגבשו לבחירה האמיתית שלכם.

ממש כמו בצפייה בסדרת הטלויזיה, נבין מה עושה לכם כיף? מה יש בכם שגורם להנאה? סקרנות? חיבור? איפה התשוקה שלכם? ומה יהיו המדדים להצלחה שלכם?  בעיקר – בחירה שתרגישו איתה טוב.

ברוכים הבאים להכוונה תעסוקתית וייעוץ קריירה בעולם העבודה החדש

בחירת המקצוע המתאים, לא מתחשבת בשיקולי "נוחות" או בדברים שהסביבה החיצונית מציעה לכם או שופטת. לימודים ועבודה יכולים להיות מאוד מספקים אם מוצאים את התחום שמתאים לכם.

מה זה אומר, בעצם?

בעולם העבודה החדש, בחירת תעסוקה אינה מבוססת רק על תואר אקדמאי או על ניסיון , התקדמות לינארית והיסטוריה תעסוקתית, אלא על הדרך שבה אפשר לפעול עם הידע שכבר קיים בכל אחד מאיתנו (למשל, תחומים שאהבתם ללמוד בתיכון, הכשרה מקצועית ותחומים שהתמודדתם איתם ואתגרו אתכם בשירות הצבאי) או מה נותן לכם השראה ביום יום (כתבות וידע שמעניין אתכם וקוראים סתם בשביל הסקרנות והכיף ועוד) . כל אלו לצד איתור חוזקות אישיות, משאבים פנימיים, נטיות ויכולות.

איך אפשר לדעת מה הנטיות והיכולות שלי מבלי לחפור? אני יכולה לעשות את זה עבורכם באמצעות שאלון אינטרנטי קצר שימפה לכם את היכולות, החוזקות ופירוט של תכונות שפותחות לכם את המחשבה לגבי העתיד.

ייעוץ קריירה, הכנה לראיון עבודה, ייעוץ לקראת לימודים

 

איך בעזרת סדרה כמו SUITS אתם יכולים לחשוב על העתיד המקצועי שלכם?

במהלך הסדרה אנחנו נהנים מעלילות שמתרחשות בין כותלי בית המשפט, בספריה במשרד, במשרדים ובהתנהלות הפוליטית שבין העובדים, בהתנהלות אחרי העבודה על מרפסת הגג בפאב הכי נחשב בעיר, בגישורים בין חברות הייטק, בתביעות של ארגונים כלכליים מאוד משפיעים על השוק ועוד ועוד ועוד.

פה אתם מתחילים לחשוב ולחקור, מהסוף – איך זה יכול לשקף את היכולות שלכם, את הערכים שאתם מתחברים אליהם באופן טבעי, שמרתקים אתכם, ובחיפוש העבודה, לא משנה באיזה מקצוע, אתם צריכים לוודא שהערכים הללו מקבלים במה.

מתחברים לפרקים של הליטיגציה? ההופעות בבית משפט?

אוהבים לצפות בפרקים שמתרחשים בין כותלי בית המשפט? או את הפרקים שבהם מנסים לסגור הסדרים, לפני שמגיעים לבית המשפט? יש לכם דפיקות לב כשאתם רואים איך עורכי הדין מתכננים את הצעד הבא? לא יכולים לחכות למשפט הסיום של הפרקליט בשביל לצעוק "objection"?

אוהבים לצפות בפרקים הללו, ולו בשביל שהצדק יצא לאור? שהנתבעים בתאונת דרכים יקבלו את מה שמגיע להם?

כנראה שסגנון החיים שלכם, שאותו אתם צריכים להביע גם בתחום המקצועי, (לווא דווקא תחום מקצועי שקשור למשפטים) הוא כזה שיאפשר לכם:

 • גירויים פיסיים, צורך בתנועה פיזית
 • להיות קשובים לאינסטינקטים שלכם
 • לחיות את הרגע הנוכחי, כאן ועכשיו
 • דרוכים לשינויים של הרגע האחרון
 • ידועים כמנהלי מו"מ בדרכים פרקטיות ועדיין גם גמישות

או סגנון חיים, שגם מתקשר לליטיגציה (תקראו את הסגנון הרביעי, ותבינו), אבל מערכים אחרים כמו:

 • לעזור לאנשים לקדם ולהוביל את עצמם
 • עשייה למען אחרים, להיות פה לאחרים לטובת טיוב מצבם

התחברתם לערך או סגנון מסוים? בואו לפתח את זה גם מעבר, מלאו את השאלון החינמי וגלו מהו סגנון החיים שאתם צריכים לחפש בתהליך הקריירה שלכם.

מתחברים לפרקים שבהם סוגרים עסקאות שקשורות לנדל"ן, חברות תעופה, עסקאות מורכבות?

כנראה שאתם אוהבים במיוחד את הפרקים שמקדמים עסקאות של מוצר, שקשור ומשפיע להתנהגות של האנשים. לדוגמא: תהליכי פינוי אזרחים לטובת התחדשות עירונית, קבוצות רכישה, עסקאות מקרקעין, עסקאות של רכישה והשתלטות על מלונות, מיסים, הגבלים עסקיים.

אז, סגנון החיים בקריירה שלכם צריך לכלול:

 • להשיג מטרה בכל מחיר
 • לקחת אחריות ולקבל החלטות
 • להגיע לתוצאה יעילה
 • להפעיל תכנית מתאימה לפעולה, אסטרטגיה, לוגיסטיקה

התחברתם לערך או סגנון מסוים? בואו לפתח את זה גם מעבר, מלאו את השאלון החינמי וגלו מהו סגנון החיים שאתם צריכים לחפש בתהליך הקריירה שלכם.

מתעניינים בפרקים שמגלים לכם דברים חדשים על העולם הטכנולוגי? על החידושים? תקדימים?

כנראה שתתחברו לכל הפרקים שמדברים על מאחורי הקלעים של המשפט, קרי, פרקים שמלווים את איסוף הראיות, את ההתלבטות המשפטית של השופט, את כל הפרקים שמדברים חידושים, רפואה, טכנולוגיה פורצת, מחקרים פורצי דרך, פטנטים, קניין רוחני ועוד.

אז סגנון החיים בקריירה צריך לכלול:

 • הנאה משחייה בים אינסופי של אפשרויות, רעיונות, הזדמנויות
 • התמודדות ועניין במגוון בלתי פוסק של תיאוריות, המצאות, חידושים
 • התלהבות, יצירתיות

התחברתם לערך או סגנון מסוים? בואו לפתח את זה גם מעבר, מלאו את השאלון החינמי וגלו מהו סגנון החיים שאתם צריכים לחפש בתהליך הקריירה שלכם.

מתעניינים בפרקים שמתעסקים במוסר?

אוהבים את הפרקים שמדברים על השאלה המוסרית של עריכת הדין, של החוקים ומשפט מנהלי מול הרשויות, תקדימים משפטיים שקשורים לעיתונאות, לתקשורת, לפוליטיקה, עמותות, פרובונו של החברה, אחריות תאגידית, קיימות, איכות סביבה, דיני עבודה, דיני צבא.

אז סגנון החיים בקריירה צריך לכלול:

 • עבודה עם אנשים, עבור אנשים
 • לעזור לאנשים לקדם ולהוביל את עצמם
 • עשייה למען אחרים, להיות פה לאחרים לטובת טיוב מצבם

התחברתם לערך או סגנון מסוים? בואו לפתח את זה גם מעבר, מלאו את השאלון החינמי וגלו מהו סגנון החיים שאתם צריכים לחפש בתהליך הקריירה שלכם.

איך האבחון התעסוקתי האינטרנטי קשור לSUITS?

האבחון התעסוקתי הינו תהליך אינטרנטי קצר שבו אתם ממלאים שאלון שממפה את היכולות, הערכים, התשוקות שלכם. אלו, נמצאים בהרבה מקצועות שונים בשוק. תוכלו להעזר במפת היכולות הללו שאותה תקבלו ממני בחינם.

תגובות פייסבוק

תגובות

מחשבה אחת על “אבחון תעסוקתי טוב מתחיל הפוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *