מה עומד מאחורי סגנון המנהל?

את הפוסט היום אני בוחרת להתחיל עם השיר של יוני רכטר: עד מחר

"בכל פעם שאני מנגן

משהו בי מתנגן:

זאת הדרך שלי

לשיר את עצמי

לעצמי."

עד מחר יוני רכטר מילים: נתן זך לחן: יוני רכטר

השיר מדבר על בחירת הדרך שלי, על השירה שהיא שלי, שאותה אני עושה לעצמי.
בחרתי בשיר הזה כי אני רוצה בפוסטים הבאים לפרט אודות 16 הסגנונות האישיים של מודל הMBTI.
הכוונה היא לתת לכם הזדמנות להציץ ולהכיר לעומק את הסגנונות השונים, בשביל שתוכלו למצא את הסגנון שמדבר אליכם.

מה הקשר בין מציאת הסגנון האישי ל"לשיר את עצמי"

בעולם תעסוקתי, בו אנו נדרשים לשלב גם וגם, לעשות שילוב בין הדברים האנליטים למופשטים, להיות חלק ושלם, ברגע שנדע מה הסגנון האישי שלנו, נוכל להבין מי אנחנו, במה אנחנו טובים ואיך נוכל לשלב בין כל העולמות, תוך כדי תחושת אהבה וייחוד למה שאנו עושים.

קיימת חשיבות רבה להכרות וזיהוי העדפות טבעיות והעדפות מסייעות בנו,לטובת התנהלות נעימה, נכונה, מקדמת בעולם הלימודים והתעסוקה העתידי.

בזמנים בהם העולם משתנה וממציא מקצועות חדשים לצד העלמות מקצועות אחרים, הפרט צריך להבין במה הוא ייחודי, כיצד הוא מתקשר עם העולם בצורה מיטבית, מה הסגנון המיטיב שלו מבחינת קשרים וחיבורים.

ברגע שהבנאדם מכיר את הסגנון שלו , הטייטל של המקצוע כבר לא משחק תפקיד, כי באמצעות אבחון ה MBTI אותו מועמד לעבודה או ללימודים יכול להבין שהוא יכול גם וגם וגם עם זוית ראיה, עשייה, התמקדות המתאימים לו. וזה הבדל מאוד גדול ומשמעותי גם למימוש כלכלי וגם למימוש אישי.

עובד בחברה, שמכיר ומזהה את הסגנון האישי שלו, יהיה עובד הרבה יותר טוב, כי הוא ידע לנצל את היכולות "הטבעיות" שלו, אלו שבאות לו בקלות, לטובת צמיחה, התמקדות, עשייה נרחבת, רווח, חברויות וקשרים ועוד.

האם אתה טיפוס בסגנון הESTJ

הסגנון האישי של ESTJ נקרא: המנהל. 

אדם בסגנון ESTJ יוכל להעריך את עצמו בצורה חיובית ומתמשכת, אם יעודדו אותו לפתח את היכולות והכישרון להתמודד בעצמו עם דברים.

סגנון הESTJ זקוקים תמיד להוכיח, להדגים, להציג, להפגין, להראות, לאמת, לנמק, לממש, לאשש, להופיע, להורות את הידע והמיומנות שלהם לאנשים שסביבם.

המאפיין הנוסף של סגנון ה ESTJ הוא הקשר עם האנשים. 

הקשר התעסוקתי שלו חייב לכלול מערכת יחסים מול מול מישהו שמביט. ששומע. שמגיב. שנותן משוב. כלומר, עבור ESTJ זה משמעותי להדגים בפני מישהו, להציג בפני מישהו, להראות, להפגין.

מבחינה תעסוקתית, המימוש התעסוקתי של הESTJ באמצעות זה שיראה את מה שהוא עשה בזכות עצמו למישהו אחר.

והמשהו הזה של העשייה צריך להיות משהו מוחשי, שאפשר לראות, לגעת, להרגיש, שאותו ESTJ מביא מהמיומנות שלו או מהידע שלו ומהמומחיות שלו.

 מהי משמעות העשייה לESTJ?

אותו סגנון של המנהל יוצר משהו מוחשי, בשביל לעשות שינוי,בשביל שהוא יוכל לגרום לשינוי, לעשות מעשה חשוב, להיות הגורם המכריע, "לעשות את ההבדל", לייחד משהו מהדברים הדומים לו.

הסגנון המנהל רוצה להשפיע עם המשהו שלו על האחרים והמשהו הזה הוא מאוד מוחשי.

הצד שפחות בא ל ESTJ בקלות הוא הצד הסובלני, הטיפולי, הוא מבין שבמקומות מסוימים עלולים לראות בו חסר סבלנות, ואם זה משהו מקצועי שהוא צריך לעשות אז הוא צריך למצא את האיזון, סוג הסגנון שלו, יוכל לעזור לו למנן את המשימות שהוא מקבל על עצמו ואת סביבת העבודה שהוא מחפש שתהיה לו.

אילו משימות מתאימות לסגנון המנהל?

משימות שהמהות שלהן הוא תיאור המצב האמיתי תוך כדי שימוש בעובדות, נתונים, פרטים והשלכות הגיוניות ופחות משימות או סביבת עבודה שמאדירה תסריטים עתידיים, אינטואיציה, מיגוון אפשרויות, התמונה הגדולה, חשיבות הבעיה.

לאותו סגנון חשוב שיכבדו את המועדים או את לוחות הזמנים שלו ולכן סגנון הESTJ צריך לוודא שהצד השני מבין עד כמה חשוב לו העמידה בלוחות זמנים.

איך ניתן לסכם את דמות המנהל ל – 5 משפטי מפתח?

אתה מעשי ושקול

אתה נוטה ומעדיף סדר, תכנון וארגון.

יש לך צורך פנימי לשכנע אחרים שאתה צודק ולגרום להם לשנות את דעתם.

אתה נוטה להסתכל על החיים בלי לייפות אותם.

אתה סומך על עובדות.

ואם התחברת לסגנון, בוודאי תאהב את משפט ההשראה הבא:

Think for yourselves and let others enjoy the privilege to do so too

חישבו בעצמכם ותנו לאחרים ליהנות מהזכות לעשות זאת גם כן

 

אהבתם את הסגנון? במידה והתחברתם וגם אם לא התחברתם לסגנון, אני מזמינה אתכם להרשם לבלוג שלי על מנת לקבל עדכון בכל פעם שאני כותבת על סגנון נוסף. אולי תמצאו את הסגנון שלכם.

ואם אתה מצאת את עצמך בתור ה ESTJ  ומעוניין לדעת איך להשתמש בכלי הזה של הסגנון, מוזמן ליצור עימי קשר.

תגובות פייסבוק

תגובות

2 מחשבות על “מה עומד מאחורי סגנון המנהל?

 1. נויה יקירה
  תודה על המיידע המעניין .

  אשמח לדעת אם ESTJ אלה ר"ת של משהו או קוד פנימי של השיטה .
  מעבר לזה אני חושבת שאני רואה סתירה לכאורה בין יש לך צורך פנימי לשכנע אחרים שאתה צודק ולגרום להם לשנות את דעתם לבין המשפט Think for yourselves and let others enjoy the privilege to do so too .
  האם מי שאוחז בצורך הפנימי לשכנע אחרים יכול לתת לאחרים את הפריבילגיה לחשוב לבד ולהתייחס למחשבות שלהם ?
  אשמח להתייחסותך – יום טוב

  • כיף לפגוש אותך כאן. כן. האותיות הן קוד פנימי של השיטה שאני כותבת עליה בפירוט בפוסטים קודמים ולכן לא הרחבתי בפוסט הזה.. ארבע אותיות שכל אחת מסמנת ציר ייחודי: מה מקור האנרגיה והמרץ ? מהם הדברים שבעיקר אני שמה לב אליהם – כאן ועכשיו , פרטים , עובדות ואולי דווקאחלומות ותסריטים שעוברים לי בראש יש מאין.האם כשאני מחליטה אני בעיקר מתבססת על מה שאני מרגישה או אולי דווקא על מידע שיאפשר לי לשקול בצורה בהירה ואוביקטיבית. והעולם שלי? האם אני מרגישה בנוח עם עולם סגור ומתוכנן או דווקא עם תוכניות, ספוטנאניות והעיקר לזרום..לא לדעת מה יוליד יום?
   זה "על קצה המזלג"..ולשאלתך המעולה: דווקא אין סתירה לפי הבנתי את האפיון של סגנון אישי זה. לאותו שיש לו צורך לשכנע אין "התנגדות עקרונית" שגם האחרים "יחשבו" (: ובתנאי שלא ינסו לשכנע אותו. אני כאן לכל שאלה נוספת. עולם ומלואו של הבנה ויישום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *